GRAD, MIRI I NEBESKI NEMIRI
Izložba crno-bijelih fotografija – Galerija «Il Collezionista «, Via Rasella, 132 – Roma
19. lipanja – 1°srpanja 2026. - Otvorenje 19. lipnja u 18:00 sati
Izložba crno-bijelih fotografija «Grad, miri i nebeski nemiri» od 19. lipnja do 1° srpnja u Galeriji «Il Collezionista» u Rimu, predstavlja Dubrovnik, nazvan radi svoje velike ljepote «biser Jadrana». Izložbu je organizirala Hrvatska matica iseljenika – podružnica Dubrovnik, koja ovu godinu obilježava 75. godišnjicu osnutka. Na fotografijama - gdje se mož vidjeti povijesna i kulturna baština te karakteristične zidine - realizirane su od Pavuše Babarovića dok je Irja Jerković napisala poetske tekstove kojima savršeno opisuju ljepote Grada.
Pozivamo Vas na otvorenje 19. lipnja u 18:00 sati koje će održati prof. Nina Karković, savjetnica za kulturu pri Veleposlanstvu RH u Talijanskoj Republici uz prisustvo Irje Jerković i
Maje Mozara, upraviteljice podružnice Hrvatske matice iseljenika u Dubrovniku.
Josip Čenić otpjevati ce nekoliko prigodih pjesama. Sve ce snimiti Arte 24 i biti ce vidljivo na Rete ORO i You Tube tijekom narednih dana. Slijedi domijenak.
Izložba će sigurno pobuditi zanimanje među ljubiteljima umjetnosti i biti će jos jedna prilka da se približe dvije prijateljske zemlje preko dojmljivih fotografija predivnog Dubrovnika.
Galerija je otvorena svaki dan od 14 do 18 sat, osim subote i praznika.
U subotu 20. Lipnja biti ce otvorena od 10.30 do 13 sati.